PRAWO JAZDY KAT. B

 

PRAWO JAZDY KAT. B

CKZ Sosnowiec jest Ośrodkiem Szkolenia Kierowców wpisanym pod numerem 00512475 do rejestru przedsiębiorców prowadzacych ośrodek szkolenia kierowców.

Prowadzimy kursy prawa jazdy kategorii B.

Aktualnie dysponujemy samochodem TOYOTA YARIS

Zapewniamy pomoce dydaktyczne: podreczniki, programy komputerowe na płycie CD- GRATIS!

Możliwośc rozłożenia płatnosci na nieoprocentowane raty! Egzamin wewnetrzny w cenie kursu.

Warunkiem przystąpienia do szkolenia na prawo jazdy kategorii B, jest ukończone minimum 17 lat i 9 miesięcy. W przypadku, gdy zamierzasz zapisać się na kurs osiągnąwszy ten wiek, ale jeszcze przed osiemnastym rokiem życia, niezbędna będzie pisemna zgoda rodziców, w której wyrażają swoją wolę, abyś uczestniczył czy uczestniczyła w takim szkoleniu.

 

KROKI DO UZYSKANIA PRAWA JAZDY:

1. Orzeczenie lekarskie - udaj się do lekarza uprawnionego do badania kierowców, który po przeprowadzeniu badania wyda orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdów.

2. Fotografia - powinna być kolorowa o wymiarach 3,5x4,5 cm, przedstawiająca lewy półprofil, z odsłoniętym lewym uchem, bez nakrycia głowy.

3. Numer PKK - udaj się do Wydziału Komunikacji w Starostwie bądź Urzędzie Miasta, wypełnij wniosek i załącz orzeczenie lekarskie i fotografię. Następnie Wydział Komunikacji Wyda Ci numer PKK.

4. Szkolenie - zgłoś się z numerem PKK do Naszego Ośrodka. U nas przejdziesz szkolenie teoretyczne oraz praktyczne, zakończone egzaminem wewnętrznym.

5. Egzamin państwowy - zgłoś się z numerem PKK do ośrodka WORD i ustal termin egzaminu. Do zapisu potrzebny będzie Twój Dowód Osobisty oraz potwierdzenie wniesienia opłaty za egzamin.  Po zdaniu egzaminu WORD zaktualizuje Twój Numer PKK.

6. Odbiór prawa jazdy - Wydział Komunikacji po zweryfikowaniu informacji oraz wniesieniu opłaty za wydanie opłaty za wydanie dokumentu, podejmie decyzję o wydaniu uprawnień i zleci wydrukowanie prawa jazdy.

 

Serdecznie zapraszamy!

Centrum Kształcenia Zawodowego w Sosnowcu
ul. Sienkiewicza 25, 41-200 Sosnowiec
tel.: 32 266-61-66 lub 697-818-725
e-mail: sosnowiec@zdz.katowice.pl
www: www.kursy.sosnowiec.zdz.pl